انواع مانیکور چیست؟1 min read

انواع مانیکور چیست؟

مانیکور یکی از بهترین راه‌های رسیدگی به ناخن است. همان‌طور که به پوست و موهای خود اهمیت می‌دهیم از رسیدگی به ناخن‌هایمان هم نباید غافل شویم. مانیکور بهترین آن استو

مانیکور چیست؟

مانیکور  یک کلمه انگلیسی است که معنای مراقبت از دست را می‌دهد. «Manus»  به دست و «Cure» معنای مراقبت را می‌رساند. زمانی که شما به سالن‌های زیبایی برای انجام مانیکور مراجعه می‌کنید، مهم‌ترین سوال مطرح‌شده، در رابطه با نوع مانیکور مورد علاقه شما است.

این روش زیبایی شامل؛ سوهان‌کشی، فرم‌دهی به ناخن، قرار دادن ناخن در آب گرم، ماساژ دست و زدن لاک یا پولیش است. باید این نکته را به خاطر داشته باشید که آن را برحسب نوع پوست و مدل ناخن‌هایتان انتخاب کنید. در ادامه شما را با انواع مانیکور‌ها آشنا خواهیم کرد تا تصمیم‌گیری برا‌یتان آسان‌تر شود.

مانیکور چیست

انواع مانیکور

انواع مانیکورها عبارتند از :

پایه

د راین روش، بعد از تمیز کردن ناخن‌ها، به آن‌ها فرم داده می‌شود و در مرحله آخر لاک زده می‌شوند. می‌توانید با ناخن‌کارتان صحبت کنید تا با پرداخت اضافه بر روی لاک‌های ناخن شما، طراحی انجام دهد.

فرانسوی

یکی از زیباترین مانیکورها، نوع فرانسوی آن است. به این صورت که فقط نوک ناخن‌‌ها را به رنگ سفید درمی‌آورند. این روش  فرانسوی این امکان را به شما می‌دهد تا با هر تیپ و استایلی آن را مطابقت دهید.

ابتدا مانیکور پایه بر روی ناخن‌های شما صورت می‌گیرد و در مرحله بعد از رنگ صورتی یا بژ برای برای زمینه ناخن و از لاک سفید برای برای نوک ناخن‌ها استفاده می‌شود.

 فرانسوی معکوس

این مدل برعکس شده فرنچ مانیکور کلاسیک است. این روش کمی متفاوت‌تر از دیگر مانیکورهاست. برعکس مانیکور فرنچ بخش حلال ناخن که تیره‌تر است لاک تیره زده می‌شود و بقیه ناخن لاک روشن‌تر.

مانند مانیکور فرانسوی، ابتدا مانیکور پایه بر روی ناخن‌های شما انجام می‌شود و سپس با انتخاب دو رنگ مورد علاقه شما، ناخن‌های شما را به روش مانیکور فرانسوی لاک می‌زنند.

 با پارافین

این نوع مدل، مناسب دستان خشک و خشن است . ابتدا ناخن‌کار شما، پارافین را گرم کرده و سپس دست‌هایتان را در پارافین مایع در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه نگه می‌دارد. سپس پارافین را از دست جدا می‌کنند و با روغنی مخصوص، آن را ماساژ می‌دهند.

آکریلیک

اکریلیک مناسب افرادی با ناخن‌های کوتاه است. ناخن‌کار بر روی سطح ناخن‌های شما خش می‌اندازد تا مواد آدامسی مانند آکریلیک بر روی ناخن‌های شما به خوبی بچسبد. در این‌ روش، مواد را با برس به ناخن‌ها می‌زنند و با کمک قلم‌مویی به ناخن‌های فرد شکل داده می‌شود.

بعد از خشک شدن مواد بر روی ناخن‌ها، نوبت به سوهان‌کشی می‌رسد و در آخر بر روی آن لاک می‌زنند.

مانیکور آکریلیک

 آمریکایی

در میان انواع مانیکورها، شیک‌ترین و ساده‌ترین آن، مدل آمریکایی است. اگر شما فردی هستید که به دنبال ظاهری خنثی برای ناخن‌های خود هستید، این مدل را انتخاب کنید. مانیکور آمریکایی شباهت بسیاری به مانیکور فرانسوی دارد اما ظاهری طبیعی‌تر به ناخن‌های شما می‌دهند.

برای این کار، مانیکور پایه را بر روی ناخن‌های شما انجام می‌دهند، سپس لاک زمینه بر روی ناخن‌های شما زده می‌شود اما برای نوک ناخن‌ها از سایه‌های آجی و طبیعی‌تر استفاده می‌شود.

آیینه‌ای

این مانیکور، جذابیت چندبرابری به ناخن‌های شما می‌دهد. مانند دیگر انواع خود، مانیکور پایه بر روی ناخن‌ها انجام می‌شود و سپس یک لایه ضخیم لاک مشکی یا لاک تیره به ناخن‌هایتان زده می‌شود. پس از خشک شدن آن لایه نازک، رنگ‌دانه کروم بر روی لایه خشک شده، زنده شده و اثر آیینه‌ای خود را بر جا می‌گذارد.

شلاک

این روش ترکیبی از ژل و لاک ناخن معمولی است که موجب استحکام بالا در ناخن‌هایتان می‌شود و احتمال خرد شدن کم‌تر ی را در میان مانیکورها دارد. بعد از انجام مانیکور پایه، سپس دو لایه لاک زده می‌ود و بعد از خشک شدن با دستگاه در مرحله پایانی، یک لایه تاپ‌کات به آن زده می‌شود.

با ژل

در این میان، مانیکور با ژل به نگه داری کم‌تری نیاز دارد و سبکی شیک و ساده به نظر میرسد. در این روش ابتدا مانیکور پایه روی ناخن‌های شما انجام و سپس دولایه از ژل لاک مخصوص به ناخن‌های شما زده می‌شود و توسط نور uv خشک می‌شود.

  vinylux

vinylux یک مارک تجاری و حرفه‌ای است که دوام بیشتری نسبت به سایر لاک‌ها و روش‌ها دارد. نتیجه این روش بسیار چشم‌گیر است و ماندگاری و درخشش خاصی دارد.

مانیکور ونلوکس

 سنگ داغ

تنها این نوع از میان انواع مانیکور ناخن است که علاوه بر زیبایی دادن به ناخن‌ها، آرامش و استرس‌زدایی نیز برای شما به همراه دارد. روشی است که قبل از استفاده از ژل و یا لاک صورت می‌پذیرد و شامل سنگ‌های گرم، لایه‌برداری و ماساژ با روغن‌های مغذی است.

برزیلی

این مدل را، شلخته‌ترین انواع مانیکورها به حساب می‌آورند. در این روش تمرکز بر روی کوتیکول ناخن است. طوری لاک می‌زنند که تمام پوست اطراف ناخن نیز با لاک پوشیده شود و در انتها لاک اضافی را پاک می‌کنند.

 با پودر

ابتدا ناخن‌های فرد در پودر فرو می‌رود و سپس توسط چسب پودری بر روی سطح ناخن چسبانده می‌شود.

ژل اکستنشن

یکی دیگر از این انواع، ناخن ژل اکستنشن است که از پیش‌ساخته شده‌اند و بی‌شباهت به ناخن‌های چسبی نیستند. در این روش از ژل شفاف استفاده می‌شود و با برگه‌های مختلف و متناسب با انحنای بستر طبیعی ناخن‌ها وجود دارد.

مانیکور اکستنشن

سخن پایانی

امیدواریم با خواندن این مقاله، جواب تمامی سوالات خود را در زمینه مانیکور و انواع آن یافته باشید.

مقالات مرتبط

انواع مانیکور چیست
مقالات
plusma

انواع مانیکور چیست؟

انواع مانیکور چیست؟ مانیکور یکی از بهترین راه‌های رسیدگی به ناخن است. همان‌طور که به پوست و موهای خود اهمیت می‌دهیم از رسیدگی به ناخن‌هایمان

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.