روش صحیح برداشت ناخن چیست؟1 min read

روش صحیح برداشت ناخن چیست؟

برداشت ناخن به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که قبل از اقدام به ریمو کردن آن‌ها بهتر است این مقاله را بخوانید.

در این مقاله شما را با بهترین روش‌ برداشت ناخن در سالن‌های زیبایی آشنا خواهیم کرد.

برداشت ناخن چیست؟

این روزها افراد برای زیباتر نشان دادن ناخن‌های خود به کاشت ناخن روی آورده‌اند. گاهی پیش می‌آید که افراد بعد از کاشت، از مدل یا طرح آن راضی نیستند، بهترین کار  بعد از مدتی، برداشت ناخن است.

ریمو کردن ناخن‌ها بعد از یک مدت، کاری بسیار دشوار است پس بهترین گزینه برای شما، مراجعه به سالن‌های زیبایی است تا افراد متخصص در آن‌جا، شما را راهنمایی کنند. آن‌ها با روش‌هایی اصولی که آموزش دیده‌اند، به گونه‌ای برداشت ناخن را انجام می‌دهند که آسیبی به بافت‌های ناخن نرسد.

کار با ناخن‌ها، چه کاشت چه برداشت ناخن، دنیایی سراسر ظرافت و حساسیت‌ها است، که هنگام کار باید به آن‌ها توجه کرد.

در ادامه مطلب، شما را با روش‌های اصولی ریمو ناخن در سالن‌های زیبایی  آشنا می‌کنیم.

مهم‌ترین روش‌های برداشت ناخن چیست؟

ریمو ناخن‌ها به دو صورت مکانیکی و مایع صورت می‌گیرد، بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، روش مکانیکی به استفاده از آپارات (سوهان برقی) و روش مایع به استفاده از آستون اشاره دارد. هنگام مراجعه به سالن‌های زیبایی، اولین پیشنهادی که به شما می‌شود، برداشت با کمک سوهان برقی است؛ چرا که آسیبی به بافت‌های پوستی شما وارد نمی‌شود.

روش های برداشت ناخن

مراحل برداشت ناخن با کمک سوهان برقی

مرحله اول

در این مرحله، یک سوهان مناسب و قوی را با توجه به ضعیفی و سرسختی ناخن انتخاب، سپس بر روی ناخن کاشته‌شده و لبه‌های آن به خوبی  کشیده می‌شود. برای برداشت آسان‌تر ناخن، آن را بسیار سوهان می‌کشند.

به این نکته دقت داشته باشید که زیادی سوهان کشیدن، آسیبی به ناخن‌های اصلی مشتری وارد نشود.

مرحله دوم

بعد از اتمام مرحله اول و سوهان‌کشی، ناخن و روی آن، پر از گرد است که با یک براش کنار زده و تمیز می‌شود. با توجه به سلیقه مشتری، طول ناخن‌ها کوتاه می‌شود. گاهی مشاهده می‌شود که ناخن خود فرد، بلند شده اما تمایلی به کوتاه کردن آن ندارد که یک امر طبیعی به حساب می‌آید.

مرحله سوم

وجود پنبه، استون، دستکش پلاستیکی و فویل در این مرحله ضروری است، ابتدا پدهای پنبه‌ای به شکل مربعی و به 16 قسمت درآورده می‌شود، و برای ادمه کار، 5 تکه فویل را جدا می‌کنند.

مرحله چهارم

در ادامه کار، پدهای پنبه‌ای را به استون آغشته می‌نمایند و بر روی ناخن‌ها می‌گذارند و برای بهتر پوشانده شدن و محکم شدن آن‌ها از فویل استفاده می‌‌شود.

مرحله پنجم

استفاده از پنبه و فویل برای برداشت مواد از روی ناخن‌ها است. قرار دادن پنبه استونی به همراه فویل بر روی ناخن‌ها شاید کاری سخت به نظر برسد اما بهترین راه حل است. با این کار هم مواد بهتر برداشته می‌شوند و هم به ناخن‌ها آسیبی وارد نمی‌شود.

مرحله ششم

در مرحله پایانی، دستکش پلاستیکی هم به عنوان یک ابزار کاربردی اضافه می‌شود تا دست‌ها پوشانده شوند. دستکش، به فویل‌ها کمک می‌کند تا از جای خود تکان نخوردند. بهترین زمانی که برای ماندن فویل و استون بر روی ناخن در نظر گرفته شده، 20 دقیقه است.

توجه داشته باشید که هرچه مدت زمان ماندن این فویل‌ها بر روی ناخن بیشتر باشد، راحت‌تر برداشت ناخن انجام می‌شود.

برداشت ناخن با سوهان برقی

 

نکات مربوط به استفاده از آپارات برای برداشت ناخن

برداشت ناخن‌ با کمک سوهان برقی معمولا با کمک 2 سر فرز به نام‌های فرز کاجی دور سبز و ذرتی دور قرمز است. قبل از استفاده دانستن این‌که هر سر فرزی برای چه موردی استفاده می‌شود، ضروری است.

نوار زرد رنگ برای ناخن‌هایی با کاشت ضعیف، نوار قرمز رنگ برای ناخن‌های نرم، از سویی دیگر، نوار آبی رنگ برای برای ناخن‌هایی با سختی سطح متوسط ، نوار مشکی برای سخت‌ترین و زبر‌ترین موادو در انتها رنگ سبز هم برای مواد زبر به کار گرفته می‌شود.

سخن پایانی

برداشت ناخن به روش‌های مختلفی در سالن‌های زیبایی و منزل صورت می‌گیرد اما سلامت ناخن و بافت‌های آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. در نتیجه سعی کنید همواره پیش متخصص زیبایی برای این کار بروید.

مقالات مرتبط

انواع مانیکور چیست
مقالات
plusma

انواع مانیکور چیست؟

انواع مانیکور چیست؟ مانیکور یکی از بهترین راه‌های رسیدگی به ناخن است. همان‌طور که به پوست و موهای خود اهمیت می‌دهیم از رسیدگی به ناخن‌هایمان

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.